E-SHOP
  • Úvod
  • VÍNA 2011 - již v prodeji

VÍNA 2011 - již v prodeji

12.7.2012

         Vína ročníku 2011 se opět stala výjimečnými v naší produkci. Hrozny, ze kterých tyto skvosty pocházejí, byly získány již tradičně z vinic Dolnokounicka, Velkopavlovicka a Znojemska.  

Ročník 2011 byl obzvláště vydařený zejména na červená vína, my je považujeme za poklady obou našich řad. Pro tato vína byly zpracovány hrozny modrých moštových odrůd Zweigeltrebe, Frankovka, Svatovavřinecké a nově Neronet a Modrý Portugal.

Bílá vína skýtají širokou škálu moštových odrůd, kterými jsou Chardonnay, Müller Thurgau, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Kerner. Minerální charakter půd některých oblastí vtiskuje nezaměnitelné senzorické vlastnosti každému z nich.

Jako novinku, raritu řady monastery EXCLUSIVE představujeme bílé víno zvané DESÁTKOVÉ. Počátek jeho zrodu je datován již 12. srpnem 1222. V ten den král Přemysl Otakar I. a královna Konstancie potvrdili konventu rajhradskému právo na odběr desáté bečky vína z vinohradu v Miroslavi.    

Vinařství Rajhradské klášterní chce na tento historicky významný akt navázat, a proto nyní uvádí na trh své první víno desátkové. Pro zpracování byly vybrány hrozny bílé moštové odrůdy Kerner, jež je pěstována právě na miroslavských vinicích. Hrozny dosáhly 27,5°NM, a tak se toto víno hrdě zařadilo do jakostní třídy výběr z bobulí.

 

Kontakt Prodejna
Rajhradské klášterní s.r.o. OTEVÍRACÍ DOBA:
Štefánikova 69 Pondělí-Pátek: 9:00-17:00
664 61 Rajhrad

+420 547 230 039 info@rajhradskeklasterni.cz

ARSYline © 2014 | graphic design studio